Madagaskar’da Gezilecek 10 Yer

Afrika kıtasında yer alan bir ada ülkesi olan Madagaskar, dünyanın en büyük adalarından birisidir. Hiç bir ülke ile kara sınırı bulunmaması da Madagaskar adasının en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en büyük dördüncü adası olması nedeni ile tatil tutkunları ve gezi severlerin merak ettikleri adalardan bir tanesidir. Magagaskar’da görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Turistik açıdan gezilecek ve görülecek yerlerinin çok olması sayesinde turizm yönünden de halkın kazanç elde ettiğini görmek mümkündür. Sizde eğer Madagaskar Adasını merak ediyorsanız eğer mutlaka aşağıdaki listeye göz atmalısınız. Madagaskar’da gezilecek 10 yer sizler için aşağıda yer almaktadır.

Madagaskar’da Gezilecek Yerler

1. Nosy Be Adası ve Antanambe

Nosy Be Adası ve Antanambe

Madagaskar adasında yer alan ve her yıl yüzlerce turistin ziyaretine uğrayan harika bir adadır. Balinaların geçiş alanıdır ve ada aynı zamanda yılang yılang ağaçlarını da barındırmaktadır. Turkuaz renginde bir denize ve kusursuz güzellikte bir sahile sahiptir. Jumbo karides keyfi yapabilmek için sahile kadar gelen servis elemanları bulunmaktadır. Bu nedenle yemek yemek için Nosy Be Adası ve Antanambe çok uygun bir yer olmaktadır. El sanatları ve günlük yaşamları hakkında bilgi edinebilmek için de son derece ideal bir yerdir. Antanambe ‘ye kadar gelenlerin büyüleyici plajlarında keyif yapmaları da önerilmektedir. Temmuz ve Ekim ayları arasında ziyaret etmek en doğru tercih olacaktır.

2. Isalo Ulusal Parkı

Isalo Ulusal Parkı

Doğal yaşam alanı bölgesi olan Isalo Ulusal Parkı aynı zamanda da bir hayvanat bahçesidir. Rehberli turlar ile parka gidebilir ve burada doğal ortamlarında rahat bir şekilde dolaşan bukalemun, sürüngen, lemur, kaplumbağa hayvanlarını görebilirsiniz. Tabiatın içinde kaybolmak ve keyifli zaman geçirmek için kamp kurma imkanı bile bulabilirsiniz.

3. Antsiranana

Antsiranana

Dünyanın en güzel ve en harika üçüncü körfezi olan Diego Körfezi’ni andırmaktadır. Baobab ağaçlarını merak edenlerin uğrak noktasıdır.

4. Tamatave

Tamatave

Tropik sahillere ve beyaz kumsallara sahip olan Madagaskar’ın tek doğal limanıdır. Köpek balıklarının çok fazla olduğu Tamatave ‘de çok sayıda konaklama yeri de bulunmaktadır.

5. Masoala Ulusal Parkı

Masoala Ulusal Parkı

Yağmur ormanları ile kaplı olan bu park içerisinde çok sayıda hayvan çeşitliliği ile karşılaşmak mümkündür. Su altı ve su üstü sporlarını yapabilmek için tesisler de bulunmaktadır.

6. Ambohimanga’nın Kraliyet Tepesi

Ambohimanga’nın Kraliyet Tepesi

Egzotik saray olma özelliğine sahip olan bu alanda 500 yıl boyunca Madagaskar’ın yöneticileri ve ileri gelenleri yaşamıştır. Bu egzotik sarayın en ilginç özelliğinin ise etrafını çevreleyen duvarın limon ve yumurta akından elde edilen çimento ile yapılması olmaktadır.

7. Ifaty

Ifaty

Dünyanın en ideal dalış bölgelerinden birisidir. Dalış yapmayı sevenler için çok idealdir. Bir balıkçı köyü topluluğu yer almaktadır.

8. Baobab Yolu

Baobab Yolu

Baobab ağaçlarının gölgesinde ve upuzun bir yol olarak çok ilgi çekmektedir. Manzarası ile büyüleyen bu yolda yolculuk yapmak son derece keyifli ve huzur verici olmaktadır.

9. Ile Sainte Marie

Ile Sainte Marie

Batık korsan gemilerinin yer aldığı sahilde dalış yaparak bu gizemli gemileri görmek mümkün olmaktadır. Cennetten bir köşe olma özelliğine sahip olan Ile Sainte Marie bembeyaz kumları ve yemyeşil doğası ile çok beğenilmektedir. Yaygın olarak yapılan su sporları ve balinaları izleme aktiviteleri yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir.

10. Reunion Adası

Reunion Adası

Madagaskar Adasının yakınlarında yer alan bir Fransız adasıdır. Yeryüzünde bulunan farklı oluşumlara karşı merak ve ilgi duyanlar için Reunion Adası çok idealdir. Çünkü yanardağlar ile büyüleyici bir ada olma özelliğine sahiptir. Pek çok butik otel olmasının yanında ada da su altı yaşamda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın