İspanya’da Gezilecek 10 Yer

Yeryüzü cenneti olarak adlandırılan İspanya eğlence sevenlerin ve tarih koklamak isteyenlerin adresidir. Avrupa'da Türkleri en çok seven halk olarak bilinen İspanyollar lezzetli yemekleri ve yaşayış tarzı ile bize çok benzemektedirler. Muhteşem bir ülke olmasının en önemli özelliklerinin içerisinde bir tarafta denize girme imkanı bulurken bir tarafta da kayak yapma imkanının olmasıdır. Coğrafi konumu ile İspanya harika bir yerde bulunmaktadır. Hayatınızda mutlaka gidip görmeniz gereken plajlara, muhteşem mimari bir yapıya ve tarihi yerlere sahip olan bir ülkedir. Uyumak, eğlenmek ve festivallere katılmak İspanya halkının en önemli hobileri arasında yer almaktadır. Bu nedenle İspanya huzurlu, sakin ve eğlence dolu bir yerdir. İspanya'da gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Elinize bir tatil fırsatı geçtiyse eğer bunu mutlaka İspanya'dan yana kullanmalısınız.

İspanya 'da Gezilecek Yerler

1. Barcelona

Camp Nou Stadyumu

İspanya'da görülmesi gereken yerler listesinde bir numarada yer almaktadır. İspanya'nın en fazla turist çeken yerlerinden birisidir. Eşsiz manzaraları ve düzenli sokakları ile dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. Modern alışveriş mekanlarına sahip olan şehrin tarihi dokusu karşısında da büyüleneceksiniz. Ayrıldığınız zaman tekrar gitmek isteyeceğiniz bu şehir gündüzleri gezmek ve geceleri de eğlenmek için en doğru tercih olmaktadır.

Barcelona'da Gezilecek 10 Yer.

2. Madrid

Plaza de Cibeles

Sanat şehri olarak karşımıza çıkan Madrid aynı zamanda yeşillikleri ile de dikkat çekmektedir. Ulaşımı rahat ve etkileyici bir yapıya sahiptir. Şehrin denize kıyısı olmamasına rağmen en ünlü meydan olan Puerta del Sol meydanı burada yer almaktadır. Ayrıca Madrid İspanya'nın başkentidir. Her ayrıntısı ile büyüleyici özelliklere sahip ola Madrid ziyaretçilerini kendisine hayran bıraktırmaktadır.

Madrid'de Gezilecek 10 Yer.

3. Alcazar Sarayı

Alcazar Sarayı

Tarihi mekanlara merakı olanlar için Alcazar Sarayı çok doğru bir tercih olacaktır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Alcazar Sarayı oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Mimarisi ile etkileyen saray farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

4. Marbella

Marbella

Dünyanın her tarafından turistlerin ziyaret ettiği Marbella, Avrupa’nın önde gelen ve en çok tercih edilen tatil yerlerinden birisidir. Gösterişli yapılar, lüks mağazalar ve masmavi bir denize sahiptir. Tatilin tadını çıkarmak için Marbella plajı en güzel alternatif olmaktadır.

5. Segovia Su Kemeri

Segovia Su Kemeri

İhtişamlı ve devasa boyutlara sahip olan yapı tarihi dokusu ile çok dikkat çekmektedir. Şehrin girişinde su kemerleri bulunmaktadır.

6. Montserrat Manastırı

Montserrat Manastırı

Büyüleneceğiniz bir yapıt görmek istiyorsanız eğer kesinlikle Montserrat Manastırı ziyaret etmelisiniz. Teleferik yardımı ile manastırın en tepesine çıkabilirsiniz.

7. Palma Ejderha Mağaraları

Palma Ejderha Mağaraları

Estetik ve görsel açıdan incelendiğinde ilginç bir yapıya sahip olduğunu görmek mümkündür. Mağaranın etrafını sandallar yardımı ile gezmek mümkündür. Dalgaların aşındırması ile oluşmuş olan bu mağarayı gezmek çok keyif verecektir.

8. Toledo

Toledo

Küçük bir ada görünümüne sahip olan Toledo için bir gününüzü ayırmalısınız.14. asırda yaşıyormuş izlenimi veren şehirde dolaşmak son derece keyifli olmaktadır. Eski zamanlara ait olan kalıntıları görebileceğiniz Toledo şehrinde fotoğraf çekebilir ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

9. Elhamra Sarayı

Elhamra Sarayı

Kırmızı anlamına gelen Elhamra Sarayı dünyanın en önemli tarihi eserleri arasında yer almaktadır. Sarayın yapımı ise Emeviler dönemine aittir. Sarayın kapısından içeriye giriş yapar yapmaz başka bir dünyaya adım attığınızı hissedebilirsiniz.

10. Puente Nuevo Köprüsü

Puente Nuevo Köprüsü

Manazara karşısından nefesinizin kesildiğine şahit olabilirsiniz. Dünyanın en mükemmel köprülerinden birisi olan Puente Nuevo Köprüsü iki tepenin birbirine bağlanmasını sağlayan en yüksek köprüdür. Köprü üzerinde yürüyüş yapabilir ve muhteşem gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. İspanya'ya giderek bu tarih dolu köprüyü mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın