Barcelona’da Gezilecek 10 Yer

Her yıl milyonlarca turisti kendisine çeken dünyanın en meşhur kentlerinden birisi olan Barcelona, güzel havası ve mükemmel konumu ile çok beğenilmektedir. Hareketli gece hayatına sahip olan kenttin güzel yemekleri ve kültürü çok dikkat çekmektedir. Mimar Gaudi'nin eserleri ile ünlü olan kentte gezilmesi gereken çok yer bulunmaktadır. Sayısız miktarda gezilecek yer olması nedeni ile Barcelona'ya bir gezi planınız varsa eğer bir gün değil daha fazla kalmanız gerekmektedir. Unutulmaz bir yolculuğa çıkarak mimarisi ile Gaudi'nin izlerini taşıyan ve rengarenk sokaklara sahip olan Barcelona çok doğru bir tercih olacaktır. Güzellikler ile dolu olan şehir ile tanışmadan önce Barcelona'da mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesine mutlaka bakmalısınız.

Barcelona'da Gezilecek Yerler

1. La Sagrada Familia

La Sagrada Familia

Barcelona'da en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan La Sagrada Familia görülmesi ve gezilmesi gereken yerler listesinin en başında yer almaktadır. Barcelona'dan dönmeden önce mutlaka iç mimarisi ile büyüleyen La Sagrada Familia kilisesi önünde bir fotoğraf çektirmelisiniz.

2. La Rambla

La Rambla Caddesi

Barcelona kentinin en önemli ve en popüler caddelerinden bir tanesidir. Barcelona kentine gelmişken hediyelik eşya alışverişi yapmalıyım diye düşünüyorsanız eğer La Rambla caddesi en doğru tercih olacaktır. 1,2 km uzunluğa sahip olan La Rambla caddesinin sonunda ise 60 metre yüksekliğe sahip olan Kristof Kolomb Anıtı bulunmaktadır.

3. Casa Milà

Casa Milà

Barcelona kentinin en ilginç yapılarından birisidir. Casa Milà yapıtının dışarıdan görünümünün etkileyici olmasının yanında içi ve çatısı oldukça ilgi çekicidir. Gaudi tarafından Pere Mila için inşa edilmiştir.

4. Barceloneta

Barceloneta Plajı

Akdeniz'in keyfini çıkarmak isteyenler 1100 uzunluğa sahip olan kumlu plajda hem yürüyüş yapabilir hem de bisiklet binebilir. Barcelona'yı merak eden turistleri kendisine çeken Barceloneta cennetten bir köşe gibidir.

5. Parc Güell

Parc Güell

Dünyanın en güzel parklarından birisi olma özelliğine sahip olan Parc Güell tasarımı ve mimarisi ile çok dikkat çekmektedir. İlginç heykeller ve rengarenk mozaikler ile süslenmiş olan Parc Güell kıvrımlı balkonlardan oluşmaktadır. Bu balkonlarda oturarak masmavi deniz manzarasını izleyebilirsiniz.

6. Font Magica

Font Magica

Işık ve su oyunları ile izleyenleri mest eden Font Magica Sihirli Çeşme anlamına gelmektedir. 1929 yılında inşa edilmiştir. Her akşam müzikli su gösterisini izleyen turistler arasında yerinizi alarak bu eğlenceye sizde dahil olabilirsiniz.

7. Casa Batllo

Casa Batllo

Fantastik bir görünüme sahip olan Casa Batllo binası da Gaudi tarafından yapılmıştır. Görenleri kendisine hayran bıraktıran Casa Batllo, dragonu andıran dalgalı bir çatıya sahiptir. Cam seramikler ile süslü olan Casa Batllo mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

8. Picasso Müzesi

Picasso Müzesi

Ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun en fazla sanat eserlerinin sergilendiği dünyaca ünlü olan bir müzedir. Picasso Müzesi sanatçının doğumundan ölümüne kadar tüm eserleri barındırmaktadır. 4000'den fazla eser bulunmaktadır.

9. Barri Gotic

Barri Gotic

İspanya'ya özgü olan içkiyi içebileceğiniz bu mahallede karmaşık bir mimari gözlemleyebilirsiniz. Önemli turistik noktaları barındırmaktadır.

10. Camp Nou Stadyumu

Camp Nou Stadyumu

Kentin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi olan Camp Nou Stadyumu, dünyanın en başarılı futbol takımı olan Barcelona FC' nin maçlarının oynanmasını sağlamaktadır. Avrupa'nın en büyük stadyumu olma özelliğine sahip olması nedeni ile 100 binin üzerinde seyirci kapasitesi ile çok beğenilmektedir. Bu büyük stadyum içerisinde mutlaka bir maç izlemelisiniz. Maç izleme şansı bulamasanız bile mutlaka Camp Nou Stadyumu içerisine girerek bu ambiyansı yaşamalısınız. Stadın içini gezerek Barcelona'da mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde bulunan Camp Nou Stadyumu'nu gezmiş olacaksınız. Güzel bir tatil sizi beklemektedir.

Bir cevap yazın